Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Swedbank“ kreipėsi į VSD dėl melagingos informacijos paskleidimo

“Swedbank” pirmadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, kad šis išsiaiškintų, kas paskleidė melagingą informaciją apie”Swedbank” Latvijoje, Estijoje ir Švedijoje ir taip mėgino sukelti gyventojų sumaištį. Tai žurnalistams pirmadienį pranešė Swedbank” Lietuvoje vadovas Antanas Danys.

Jo teigimu, Lietuvos gyventojai panikai nepasidavė, bankas dirba įprastu režimu.

Apibūdindamas absurdiškų gandų sukeltą situaciją Latvijoje, A. Danys pažymėjo, kad jokio pagrindo nerimauti banko klientams nėra.

Penktadienį Latvijos socialiniuose tinkluose ir interneto erdvėje kilo absurdiški ir jokio pagrindo neturintys gandai, jog “Swedbank” nebedirba Estijoje, nėra galimybių išgryninti pinigų Švedijoje, Švedijos ir Estijos “Swedbank” vadovybės areštuotos. “Tai absoliučiai absurdiškos žinios. Latvijos finansų reguliavimo tarnyba praneša, jog kreipsis į policiją su prašymu ištirti tokių gandų šaltinį”, – sako A. Danys.

Jis pripažįsta, kad po neseniai sustabdytos “Latvijas Krajbanka” veiklos diskusijų apie Europos bankų sektoriaus reguliavimą ir euro ateitį Latvijos visuomenė į tokius gandus reaguoja labai jautriai. Latvijoje kai kurie gyventojai ėmė atsiiminėti pinigus iš bankomatų.

“Swedbank” Latvijoje informuoja savo klientus, kad bankas veikia įprastu režimu, visas 300 bankomatų tinklas aprūpinamas pinigais labai greitai, ir bankas, kaip įprasta, teikia paslaugas klientams visuose 59 padaliniuose.

Ir Latvijoje, ir Švedijoje finansų reguliavimo tarnybos patvirtino, kad visi pagrindiniai Švedijos bankai veikia stabiliai. Lapkričio mėnesį paskelbtoje Švedijos centrinio banko stabilumo ataskaitoje konstatuota, kad Švedijos bankų rizika yra gerokai mažesnė nei kitų Europos bankų, veikiančių tarptautinėse rinkose, Švedijos bankai yra gerai kapitalizuoti.

Gruodžio pradžioje reitingų agentūra “Standard & Poor’s” padidino “Swedbank” skolinimosi reitingus nuo A iki A+, bankui nustatyta stabili perspektyva. Reitingų kilstelėjimą lėmė pakankamo kapitalo, pelno ir verslo pozicijos, taip pat įvertinta banko galimybė skolintis, jo rizika bei likvidumas.

Latvijos finansų rinkų ir kapitalo komisijos pirmininko pavaduotojas Janis Brazovskis sako, kad “Swedbank” deramai atlaikė naktį į pirmadienį, kai smarkiai padidėjo grynųjų pinigų iš jo bankomato paklausa.

Šiuo metu eilių prie “Swedbank” bankomatų nėra, o banko tinklapyje paskelbtas sąrašas bankomatų, iš kurių dar galima gauti grynųjų.

“Swedbank” aktyvai Latvijoje sudaro 3,8 mlrd. latų, o pagrindinio banko turtas Švedijoje – beveik 150 mlrd. latų.

 

Kretingos.info

(Visited 37 times, 1 visits today)
123456