Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Metalo gaminių logistika

metalo-gaminiu-logistikaPastaruoju metu logistika susilaukia ypač didelio dėmesio, kadangi tai įvairiapusiška mokslo šaka, apimanti transporto, sandėliavimo, paskirstymo, atsargų, personalo valdymo, klientų aptarnavimo ir daugelį kitų sričių. Šia veikla užsiimančios įmonės transportuoja daugybę objektų. Tai ir maisto produktai, ir medžio, akmens ar metalo gaminiai, baldai, statybinės medžiagos ir daugybė kitų. Dėl didžiulės globalios rinkos darbas logistikoje vyksta sistemingai ir nenutrūkstamai. Nedaugeliui verslo sričių būdingi tokie stiprūs vidiniai ryšiai ir tokios didžiulės veiklos teritorinės apimtys. Pastaruoju metu ši veikla siekia, kad įvairios veiklos sritys būtų valdomos ne atskirai, o sistemiškai koordinuojamos, siekiant išlaikyti kuo mažesnes išlaidas, kokybiškai aptarnaujant klientą.

Logistika siekia užtikrinti įvairių reikalingų gaminių pristatymą į reikiamą vietą nustatytu laiku. Daugelis vartotojų išsivysčiusiose pasaulio šalyse logistikos tobulinimą vertina kaip savaime suprantamą procesą. Juk šiandien be jos neįmanoma įsivaizduoti ne tik transportavimo, bet taip pat ir gamybos bei rinkodaros procesų. Nuo logistikos tikslų priklauso ir įmonės veiklos optimizavimas ir veiksmingumas. Logistikos procesas skirtas mažinti išlaidas ir didinti pelną, todėl artimiausioje ateityje šiai sričiai turi būti skiriamas dar didesnis nei lig šios išskirtinis dėmesys. Šiandien logistika siekia sukurti informacinių ir materialinių srautų reguliavimo bei kontrolės sistemą, kuri padidintų įmonės rinkos dalį, atitiktų vartotojų poreikius, bei padėtų įmonėms efektyviai ir konkurencingai atlikti darbus.

Lietuvoje ši veiklos sritis yra gana nauja verslo šaka, turinti gana dideles plėtimosi galimybes. Nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, įvyko intensyvūs pokyčiai krovinių transportavimo sistemoje – juk išnyko sienų barjerai. Dėl šios priežasties plečiantis komerciniams ryšiams, šalies rinka pasidaro gerokai per ankšta, tačiau stabiliai įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje gana sunku. Taigi transportavimas yra glaudžiai susijęs su kitomis logistikos veiklomis, todėl, jei įmonė nori pasiekti gerų verslo rezultatų, jis turi būti efektyviai naudojamas.

Akivaizdu, jog sėkmingą verslo įmonių veiklą didžiule dalimi lemia jose funkcionuojanti logistikos sistema. Didžiausios įtakos krovinių transportavime turi tai, kaip kokybiškai yra aptarnaujamas klientas, t. y., paslaugos patikimumas, pristatymo trukmė, nuostolių atlyginimas padarius žalą, krovinių pristatymo lankstumas, gebėjimas suteikti ne tik transportavimo, bet ir kitas aptarnavimo paslaugas.

Visos verslo įmonės dėl konkurencijos stengiasi klientui pateikti kuo kokybiškesnę prekę, kadangi jų vertė visą gyvavimo laikotarpį priklauso nuo išsaugotų ir patenkintų klientų, o juk logistika ir suteikia priemonių organizuoti puikų vartotojų aptarnavimą. Reikia sukurti rinkos varomosios jėgos skatinamą logistikos strategiją ir vadovaujantis konkrečiais klientų poreikiais naujai suformuoti vartotojų aptarnavimo tikslus.

Taigi, ypatingas įmonių dėmesys logistikai užtikrina, kad norimos prekės bus saugiai ir laiku pristatytos į reikiamą vietą. Ir visai nesvarbu kas tai bebūtų: maisto produktai, metalo gaminiai, baldai ar drabužiai, transportavimas turi būti tinkamas.

(Visited 97 times, 1 visits today)
123456