Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Iš pirmų lūpų: kaip kurti geresnę ateitį Lietuvos vaikams

Neverta laukti pokyčių, pokyčius reikia kurti patiems. Ir tą reikia daryti jau dabar. Tokia nuostata subūrė edukacija besidominčius žmonės į konferenciją „Kurkime geresnį pasaulį vaikams 2017“, kur savo patirtimi bei įžvalgomis dalinosi tokiuose leidiniuose, kaip „Forbes“ ar „Times“ minimi pokyčių iniciatoriai iš Lietuvos ir užsienio.

Skatinami pokyčiai

Ką reikia padaryti, kad nusistovėjusi tvarka keistųsi, kad vaikai galėtų augti saugesni, kūrybingesni ir kas turėtų imtis atsakomybės kurti pokyčius, kurie užtikrintų geresnę ateitį mūsų vaikams? Šiuos klausimus nagrinėjo organizacijos „Reach for Change“ surengtos konferencijos dalyviai.

„Čia susirinkę žmonės, jų istorijos darkart paliudija – pokyčiai ne vyksta, pokyčiai – vykdomi. Žmogaus gebėjimas apsiimti lyderystę ir kurti teigiamą pokytį yra tikrasis mūsų visuomenes variklis“, – sako konferencijos rėmėjos telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ vadovas Petras Masiulis.

Dieną prieš tai, P. Masiulis įteikė 20 000 Eur vertės čekį „Reach for Change“ konkurso „Už ryšį, kuriuo galiu pasitikėti“ nugalėtojui Dariui Juravičiui, kuris pasiūlė socialinio verslo idėją, padėsiančią didinti Lietuvos vaikų saugumą internete.

Pasaulinį pripažinimą pelniusios iniciatyvos

Viena iš ryškiausių konferencijos dalyvių – latvė Daba Naravaiša. Ši švietimo lyderė, „Global Teachers Prize“ buvo įvardinta kaip viena iš 50 geriausių mokytojų visame pasaulyje. D. Narvaiša įkūrė pelno nesiekiančią mokyklą, kuri visiškai nepanaši į mums įprastas mokymo įstaigas.

Sukurdama moksleiviams draugišką aplinką, vietoje klasių kurdama atviras bendradarbiavimo ir savarankiško mokymosi erdves, ji skatina vaikus pačius imtis atsakomybės, tyrinėti, studijuoti, atrasti ir drąsiai imtis iniciatyvos.

Kitas konferencijos dalyvis, Bulgaras Teodor Kostadinov, su savo partneriais pateko į prestižinio verslo leidinio „Forbes“ sąrašą „30 under 30“. Toks įvertinimas suteiktas už T. Kostadinovo pastangas sutekti vaikams kokybišką informacinių technologijų švietimą, o kartu ir kurti gerai apmokamas šios srities darbo vietas Bulgarijoje – vienoje iš skurdžiausių Europos Sąjungos valstybių. Šie jaunuoliai yra laimėję ir „Reach for Change“ Bulgarijos filialo socialinės partnerystės konkursą.

Savo pasakojimu dalinosi ir ankstesnio „Reach for Change“ konkurso Lietuvoje nugalėtoja Giedrė Šopaitė-Šilinskienė. Ji įkūrė elektroninę parduotuvę neišnešiotiems naujagimiams – iki tol jiems skirtų prekių Lietuvoje beveik nebuvo. G. Šopaitė-Šilinskienė taip pat dalijosi patarimais bei kitų šeimų, kurios sulaukė ankstukų, istorijomis. Beje, visas įmonės pelnas skiriamas tokioms šeimoms padėti.

Telkia pokyčių lyderius

2010 m. Švedijoje įkurta ir veiklą 17 valstybių vystanti nepelno organizacija „Reach for Change“ siekia kurti geresnį pasaulį vaikams. Organizacija atranda ir padeda augti pokyčių lyderiams – socialiniams verslininkams, kurie turi inovatyvių idėjų, kaip spręsti vaikų pasaulio problemas bei entuziazmo šias idėjas įgyvendinti. „Reach for Change“ padeda ugdyti inovacijas, suteikdama finansinę bei ekspertinę paramą bei atverdama prieigą prie kontaktų tinklo.

Organizacija Lietuvoje kasmet skelbia konkursą geriausiai socialinio verslo idėjai, o nuo 2016 m. rengia ir konferenciją, kurioje telkia pokyčių lyderius.