Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Rankų darbo keramika

keramikos gaminiaiKeramika yra populiariausias ir seniausias amatas, kuris neretai siejamas su civilizacijos pradžia. Kadaise primityvių keramikinių statulėlių, dubenėlių ar indų gamyba šiandien virto turiningu ir ypač vertinamu menu. Keramikos dirbiniai yra degti gaminiai iš molio ar kitų mineralinių medžiagų. Šiandien keramikos menas yra ypač populiari taikomosios dailės šaka, o įvairūs keramikos gaminiai puošia daugelio būstų interjerą. Keramikinių dirbinių gamyba susideda iš žaliavos parengimo, formavimo, džiovinimo ir degimo. Visoje Europoje garsėja lietuviškos keramikos gaminiai, kurie žavi savo formų paprastumu, savitais dizaino elementais ir gaminių tvirtumu (patikimumu).

Šiuolaikinę keramiką ypač puoselėja Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, kurie aktyviai ragina jaunimą įsijungti į keramikų gretas. Šiandien kuriami įvairūs keramikiniai ąsočiai, servizai, vazonai, vazos, lėkštės, žvakidės ir kiti buičiai bei interjero puošybai reikalingi keramikos gaminiai, pasižymintys formų paprastumu ir estetika. Lietuvių keramikai būdinga santūri, paslaptinga anglies ir pelenų mišinio spalva, išskirianti lietuviškus dirbinius iš viso pasaulio keramikos gaminių.

Šiandien keramikos gaminiai yra gaminami daugelyje pasaulio šalių, tačiau pramoniniai gaminiai niekada neprilygs rankų darbo keramikai. Į tokius dirbinius keramikai įdeda dalelę savo meilės ir šilumos. Dėl šių priežasčių rankų gamybos keramikos dirbiniai ypač vertinami žmonių, kurie ieško unikalaus ir jaukaus puošybos elemento savo būstui. Toks dirbinys ne tik žavi svečius, bet ir spinduliuoja teigiama energija. Keramikai dažnai sako, kad kiekvienas keramikos gaminys turi savo istoriją, kadangi jis gaminamas su skirtingomis mintimis, skirtinga nuotaika, skirtingu polėkiu. Daugelis lietuvių keramikos dirbinius gamina iš Lietuvoje iškasto ir gamybai paruošto molio, lietuviškų, čekiškų bei ispaniškų spalvotų glazūrų, kurios yra nekenksmingos ir sertifikuotos (tai reiškia, kad jų sudėtyje nėra švino), todėl įvairūs keramikos gaminiai yra tvirti ir gali būti puikiai naudojami pagal paskirtį.

Daugelis žmonių klaidingai galvoja, kad molio apdirbimas, lipdymas ir keramikinių gaminių kūrimas yra itin paprastas, lengvas ir greitas darbas. Tačiau taip nėra. Molio lipdymo procesas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Kol iš molio pagaminama lėkštė, vaza, dubenėlis, puodelis ar koks kitas gaminys, keramikui reikia įdėti nemažai laiko ir pastangų. Vidutiniškai gamybos procesas užtrunka nuo 2 iki 4 savaičių, o šis procesas susideda iš kelių etapų: lipdymo, džiovinimo, degimo, glazūravimo ir antro degimo (kaip gaminama keramikinė vaza, galite pasižiūrėti paspaudę čia.

Keramikos menas sujungia žemę, vandenį ir ugnį. Tuo pačiu tarsi sujungiamos ir įvairios meno šakos – tapyba, grafika, skulptūra, dizainas ir architektūra. Rankų darbo keramika vis labiau populiarėja, nes įvairūs keramikos gaminiai (vazos, puodeliai, lėkštutės, indeliai, statulėlės, dėžutės, ąsočiai, dubenys, žvakidės ir t. t.) yra ne tik graži interjero detalė, bet ir puiki dovana – vis daugiau žmonių vertina keramikos dirbinių skleidžiamą šilumą ir šių gaminių natūralumą.

(Visited 286 times, 1 visits today)