Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Leidimus ginklams, pirotechnikos priemonėms, asmens ir turto saugos veiklai bus galima gauti ir internetu

leidimas ginklams

Jau metus veikiantis ir ypatingo lankytojų dėmesio susilaukęs Policijos elektroninių paslaugų sistemos portalas www.epolicija.lt plečia paslaugų asortimentą. Pagal projektą „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas” perkėlimas į elektroninę erdvę” (projekto kodas Nr. VP2-3.1-IVPK-01-V-01-003) kuriama nauja papildoma elektroninė paslauga „Dokumentų, susijusių su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens turto sauga pateikimas, apdorojimas ir paskirstymas”.

Sutartis dėl programinės įrangos pirkimo tarp Policijos departamento ir įmonių grupės, susidedančios iš UAB „ATEA” ir UAB „Insoft”, pasirašyta 2012 m. spalio 25 d. Planuojama, kad nauja elektroninė paslauga galima bus naudotis nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d.

Policijos departamento prie VRM Policijos informacijos valdybos Projektavimo ir plėtros skyriaus viršininkas Tomas Stankevičius tikina, kad sistema palengvins licencijų verstis ginklų, šaudmenų, civilinių pirotechnikos priemonių apyvarta, asmens ir turto sauga, taip pat leidimų disponuoti ginklais ir pirotechnikos priemonėmis, apsaugos darbuotojų pažymėjimų išdavimą teisės aktuose numatytais atvejais. Fiziniai ir juridiniai asmenys galės elektroniniu būdu pateikti prašymus dėl ginklų registravimo, leidimų laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo ir pratęsimo, leidimų įvežti, išvežti, gabenti tranzitu   ginklus ar civilines pirotechnikos priemones ir daugeliu kitų atvejų.

„Naudojantis elektroninių policijos paslaugų sistema, gyventojams kai kuriais atvejais nebereikės vykti į policijos komisariatą. Prašymus dėl leidimų išdavimo ir kitas reikalingas dokumentų formas jie galės pateikti tiesiog iš namų, darbo ar viešųjų interneto prieigos taškų. Policijos įstaiga išnagrinėjusi elektroniniu būdu pateiktą prašymą gyventojui elektroniniu būdu išsiųs leidimą su kuriuo gyventojas galės įsigyti ginklą. Sistema automatiniu būdu teiks asmenims informaciją apie paslaugos vykdymą, procesus, reikalavimus, terminus, priimtus sprendimus. Įdiegus šią informacinę sistemą policijos darbas taps efektyvesnis, o dėl paslaugų viešumo – skaidresnis”, sako T. Stankevičius.

Programinę įrangą kursiančių UAB „Atea” ir UAB „Insoft” atstovė Jurga Medelė tikina, kad sistemos kūrėjai iššūkiui visiškai pasirengę, nes tai ne pirmasis toks projektas. Tos pačios įmonės sukūrė Policijos elektroninių paslaugų sistemą, kuri pasiekiama adresu www.epolicija.lt, Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą „MEPIS” ir daugelį kitų panašių projektų.

Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas” perkėlimas į elektroninę erdvę” yra finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems” įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-01 „Elektroninės valdžios paslaugos” ir Valstybės biudžeto lėšomis. Projekto įgyvendinimui skirta 6,38 mln. litų, iš kurių 5,39 mln litų skyrė Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondas, o 0,95 mln. litų skirta iš Valstybės biudžeto lėšų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.

Planuojama, kad ateityje projektas bus dar labiau išplėstas papildant Policijos elektroninių paslaugų sistemą kitomis policijos viešosiomis paslaugomis.

 

Kontaktinis asmuo:

Tomas Stankevičius, Policijos departamento prie VRM Policijos informacijos valdybos Projektavimo ir plėtros skyriaus viršininkas, tel. +370 5 271 7901.

 

Kretingos.info 

(Visited 19 times, 1 visits today)